Aktualności | Kup obrazek - pomóż dzieciom

Kup obrazek - pomóż dzieciom

Kup obrazek - pomóż dzieciom

Opublikowane: 02.12.2010 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach oraz Radio Plus Śląsk organizują aukcję prac dziecięcych.

Zostanie ona przeprowadzona na antenie radia 8 grudnia, w godzinach od 13.00 do 15.00. W tym roku motywem przewodnim obrazów podopiecznych placówki są anioły. Sandra i Patrycja Szewczyk oraz Patrycja Janko przygotowały swoje prace pod okiem Jolanty Woźnicy, prowadzącej koło plastyczne. Obrazy w formacie A3 zostały oprawione w passe-partout i aluminiowe ramy.
Dodatkowo na aukcji będzie można wylicytować bombkę choinkową (o średnicy 35 cm), którą podpisali ks. bp Jan Wieczorek, ordynariusz diecezji gliwickiej oraz ks. bp Gerard Kusz, biskup sufragan.
W zorganizowaniu przedsięwzięcia pomogła także Maria Wójciak z Galerii Sztuki w Gliwicach, która przekazała na aukcję olej na płótnie, namalowany przez Dorotę Falkowską-Adamiec. Malarka znana jest z tego, że chętnie dzieli się swoimi obrazami z potrzebującymi. Podarowana przez artystkę praca jest oprawiona w złote, drewniane ramy i przedstawia gliwicki Rynek w świątecznej, zimowej scenerii.
Wierzę, że i tym razem nie zabraknie wrażliwych osób, które kupując licytowane przedmioty pomogą zrealizować marzenia o świątecznych prezentach małych mieszkańców naszego domu – mówi Irena Paprocka, dyrektor Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach. Informacje na temat aukcji można znaleźć na stronach internetowych www.plusslask.pl oraz www.ddz3.prv.pl. (bom)
Informacje: Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach, tel. 32/231-42-10