Interesujesz się historią Gliwic? Musisz to zobaczyć!

Dodano: 16.07.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
strony publikacji

fot. materiały UM Gliwice

To prawdziwa gratka dla miłośników historii i architektury Gliwic! Najnowszy numer ogólnopolskiego kwartalnika Renowacje i Zabytki jest poświęcony zabytkom i wielkim inwestycjom naszego miasta.

Renowacje i Zabytki to pismo, które przez architektów, urbanistów, projektantów i konserwatorów traktowane jest jako specjalistyczne, o wysokich walorach poznawczych i edukacyjnych. Miłośnicy historii i architektury cenią wydawnictwo za przystępny sposób prezentacji zagadnień dotyczących adaptacji, rekonstrukcji i renowacji miast oraz obiektów zabytkowych.

Najnowszy numer prestiżowego kwartalnika poświęcony jest Gliwicom. Z ramienia miasta przygotowanie publikacji koordynowała Ewa Pokorska-Ożóg, Miejski Konserwator Zabytków. W numerze znalazły się również artykuły przygotowane przez specjalistów z gliwickiego Muzeum, Wydziału Architektury i Budownictwa Politechniki Śląskiej, Regionalnego Instytutu Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W publikacji można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat historii naszego miasta i najciekawszych gliwickich zabytków, zapoznać się z przykładami udanych renowacji oraz bliżej poznać najnowsze i największe miejskie inwestycje. Fachowe teksty uzupełniają spektakularne zdjęcia i wysokiej jakości przedruki archiwalnych map i grafik.

W wydaniu najnowszego numeru kwartalnika partycypowało Miasto Gliwice, dlatego jest on dostępny w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3.

okładka publikacji
fot. materiały UM Gliwice
publikacja
fot. materiały UM Gliwice
publikacja
fot. materiały UM Gliwice
publikacja
fot. materiały UM Gliwice
publikacja
fot. materiały UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking