Dzień Pomocy Humanitarnej

Dodano: 18.08.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Śląsk zaprasza 19 sierpnia na gliwickie lotnisko, na wspólne świętowanie Dnia Pomocy Humanitarnej.

 

- Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których odkryjemy wspólnie zagadki Unii Europejskiej. Sprawdzicie, czy warto zakręcić europejskim kołem fortuny i jak zagrać w warcaby w rozmiarze XXL. Zapewniamy dobrą zabawę z konkursami, słodkim poczęstunkiem i nagrodami.  Rodzice oraz osoby starsze również mogą przyłączyć się do zabawy, odwiedzając miejsce, gdzie oprócz udzielania informacji na wszelkie tematy związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, będziemy mówić o tak ważnych tegorocznychtematach jak migracja, działania UE w zakresie pomocy krajom rozwijającym się oraz innych istotnych kwestiach. Zapraszamy wszystkich od 11.00 do 17.00 na gliwickie Lotnisko - zachęcają organizatorzy. 

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej ustanowiony został 11 grudnia 2008 r. decyzją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w nawiązaniu do ataku z 19 sierpnia 2003 r. na główną siedzibę ONZ w Bagdadzie, podczas którego zginął Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Sérgio Vieira de Mello.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej jest świętem pracowników humanitarnych oraz wszystkich tych, którzy aktywnie włączają się w prowadzenie działań pomocowych. Jest to także okazja do upamiętnienia osób, które poświęciły życie świadcząc pomoc społecznościom znajdującym się w potrzebie w rejonach świata ogarniętych konfliktami lub dotkniętych przez katastrofy naturalne.