Działaj lojalnie - kupuj lokalnie! #MiastazPrzedsiębiorcami

Dodano: 21.06.2021 / Sekcja:
baner kampanii

Miasto Gliwice włączyło się w ogólnopolską kampanię informacyjną  Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich   #MiastazPrzedsiębiorcami.

21 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, oficjalnie ustanowiony 5 lat temu przez Sejm RP. Pomimo przyjęcia tej uchwały w 2016 roku, do dzisiaj Dzień ten nie zaistniał szerzej w świadomości Polaków. Chcąc zmienić obecny stan rzeczy, stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) i Związek Miast Polskich (ZMP) wspólnie z blisko 100 samorządami organizują ogólnopolską kampanię informacyjną, której celem jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Działaj lojalnie – kupuj lokalnie”, zachęca do wspierania lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów i usług, co jest sposobem na zatrzymanie kapitału w danym mieście.

Dane zaprezentowane w ramach kampanii informacyjnej pochodzą z Monitora Rozwoju Lokalnego ZMP – kompleksowej analizy miast, gmin i miejskich obszarów funkcjonalnych – dostępne są na www.monitorrozwoju.pl. Portal prowadzony przez Związek Miast Polskich zawiera dane dotychczas niedostępne dla miast. Znajdą się tam między innymi dane z systemu POLTAX, ZUS i KRUS, które uzupełniają obraz lokalnej gospodarki.

Więcej informacji na temat można znaleźć na stronie www.miasta.pl.

plansza 1
Czy wiesz, że 9% mieszkańców Gliwic to przedsiębiorcy? Dziękujemy Wam za to, że wspieracie lokalne inicjatywy i budując więzi społeczne, jednocześnie inwestujecie w swoje miasto.
plansza 2
Czy wiesz, że aż 30% podatku PIT w naszym mieście odprowadzają przedsiębiorcy? Korzystaj z lokalnych usług i towarów, bo dzięki temu inwestujesz w swoje miasto.
plansza 3
Czy zdajesz sobie sprawę, że aż 95% pracodawców w Gliwicach to małe i średnie przedsiębiorstwa? Dzięki korzystaniu z ich usług i towarów wpływasz na niskie bezrobocie i zwiększasz poziom życia wszystkich Gliwiczan.
plansza 4
Aż 47% wszystkich miejsc pracy w Gliwicach stworzyły małe i średnie firmy. To wspaniały dowód na to, jak ważna dla lokalnej społeczności jest przedsiębiorczość. Korzystaj z ich usług i kupuj ich produkty - niech Twoje pieniądze zostaną na miejscu!
plansza 1
plansza 2
plansza 3
plansza 4

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking