Dla zdrowia, dla urody

Uaktualniono: 04.06.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
rodzina

fot. javi_indy / Freepik.com

Konsultacje i badania lekarskie, zajęcia z fizjoterapeutami, warsztaty jogi, a nawet zabiegi kosmetyczne – wszystko można odhaczyć podczas jednej w soboty, w dodatku za darmo! 9 czerwca przy Zespole Szkół Specjalnych w Wójtowej Wsi odbędzie się Dzień Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i EKOzdrowi”.

Przy ul. Dolnej Wsi 74 będzie można zasięgnąć porady psychiatry, seksuologa, psychologa, psychoterapeuty, dietetyka i edukatora diabetologicznego. Będzie okazja skorzystać z profesjonalnego masażu oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo uprawiać nordic walking. Oprócz tego zaplanowano też zajęcia jogi i tai chi.

Zdrowie to podstawa, a żeby być o nie spokojnym, trzeba się regularnie badać. Podczas „Pięknych i EKOzdrowych” będzie można zbadać poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. Chętni zarejestrują się też w bazie dawców szpiku kostnego.

W specjalnej strefie urody bezpłatnie będzie można upiększyć swoje ręce przy użyciu maski parafinowej, zrobić sobie peeling kawitacyjny, uczesać się i wystylizować paznokcie. Nie będą się nudzić także dzieci, które poszaleją w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw i warsztatów artystycznych.

Piknik odbędzie się między godz. 10.00 a 14.00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod nr. tel. 519 389 336, które będą prowadzone od 4 do 7 czerwca między godz. 9.00 a 15.00. Impreza jest organizowana przez ZSSp. im. J. Korczaka i Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie-Ręce”, które niedawno obchodziło 5. urodziny. Wydarzenie objął patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking