Biała Sobota. Dla niepełnosprawnych i ich rodzin!

Dodano: 22.03.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. pressfoto / Freepik (www.freepik.com)

W sobotę 25 marca na terenie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Wójtowej Wsi odbędzie się impreza integrujący osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Będą bezpłatne porady lekarskie, warsztaty i marsze nordic walking.

Biała Sobota dla niepełnosprawnych i ich rodzin rozpocznie się o godz. 10.00. Do dyspozycji niepełnosprawnych w każdym wieku oraz ich rodzin będą specjaliści różnych dziedzin, między innymi interniści, dietetyk, fizjoterapuci, logopedzi i terapeuci. Zapisy prowadzone są pod nr. tel.: 511-291-422.

O godz. 11.00 i 14.00 spod szkoły przy ul. Dolnej Wsi 74 wystartują dwa marsze nordic walking.  Na sali gimnastycznej zaplanowano dodatkowe atrakcje, na przykład pokaz masażu shantala. Będzie można także oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrium Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (między godz. 10..00 a 13.00) i dowiedzieć się czegoś więcej na temat idei honorowego dawstwa krwi podczas prelekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Podajmy Sobie Ręce i Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka. Biała Sobota dla niepełnosprawnych i ich rodzin jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

(mm)

KLIKNIJ OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking