Bieg na sześć łap po raz szósty w Gliwicach

Uaktualniono: 21.09.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf
Lions

Lions (fot. MZUK)

Trwają zapisy na Bieg na sześć łap, który 1 października zostanie zorganizowany po raz szósty. To bieg bez ścigania i numerów startowych, a zamiast medalu – można zyskać wiernego przyjaciela.

Bieg na sześć łap to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyło się również gliwickie Schronisko dla zwierząt. Wydarzenie podbiło serca gliwiczan i gości z sąsiednich miast, którzy w każdą pierwszą sobotę miesiąca, licznie odwiedzają schronisko. Każdorazowo w Biegu na sześć łap bierze udział kilkaset osób. Uczestnicy zabierają psy na aktywny bieg/spacer. Do pokonania jest dystans ok. 3 km, a trasa biegnie wokół Schroniska dla zwierząt.

Do udziału w Biegu na sześć łap zapraszone są całe rodziny. Warunkiem jest jednak udział osoby pełnoletniej, która podpisze jednorazową umowę adopcyjną na czas trwania biegu; dzieci i młodzież są zaproszone w roli osób towarzyszących.

Zwierzęta biorące udział w wydarzeniu przeznaczone są do adopcji. Celem Biegu na sześć łap jest integracja środowiska wolontariuszy i miłośników zwierząt z Gliwic, nauka dzieci odpowiedzialnych zachowań względem zwierząt, promocja aktywności fizycznej oraz poszukiwanie domów schroniskowym zwierzętom.

Osoby zainteresowane udziałem w Biegu na sześć łap proszone są o internetową rejestrację. W dniu wydarzenia ułatwi to przekazywanie zwierząt uczestnikom zabawy. Biuro biegu rozpocznie pracę ok. godz. 11.30.

MZUK

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking