Zmiany transferowe w drużynie Piasta

Uaktualniono: 07.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
piast Fot.piast-gliwice.eu

Mistrz Polski wzmacnia skład w osobach pomocnika Sebastiana Milewskiego i Słowaka Jakuba Holúbka. W przyszłym sezonie w barwach Piasta Gliwice nie zagra Michał Papadopulos.

Papadopulos był zawodnikiem Piasta od stycznia 2017 roku. Rozegrał z Niebiesko-Czerwonymi łącznie 80 spotkań, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował pięć asyst.

Nowym zawodnikiem Piasta został Sebastian Milewski. 21-letni pomocnik podpisał kontrakt, który zwiąże go z Gliwicami do 30 czerwca 2021 roku. Milewski jest wychowankiem Mławianki Mława. Następnie grał w Legionovii Legionowo, a w styczniu 2017 roku przeszedł do Zagłębia Sosnowiec, w którym rozegrał łącznie 62 mecze. Środkowy pomocnik ma na swoim koncie również sześć występów w reprezentacji Polski do lat 20.

Do drużyny Mistrza Polski dołączy także Jakub Holúbek. 28-letni Słowak podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku. Holúbek jest wychowankiem AS Trenčin, z którym wywalczył dwa mistrzostwa oraz dwa Puchary Słowacji. W sierpniu 2016 roku przeszedł do MSK Žilina, gdzie rozegrał łącznie 74 mecze, w których zdobył dziewięć bramek oraz zanotował 13 asyst. Razem z tym klubem również został mistrzem swojego kraju. W poprzednim sezonie w barwach MSK Žylina najczęściej grał w linii pomocy, ale trenerzy ustawiali go również na boku obrony.28-latek ma na swoim koncie również cztery występy w reprezentacji Słowacji.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking