Z Zagłębiem tylko zwycięstwo!

Dodano: 07.12.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. piast-gliwice.eu

Na inaugurację 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Niebiesko-Czerwoni po zwycięstwie w ostatnim meczu pokazali, że potrafią wygrywać, zatem na Dolny Śląsk jadą po 3 punkty.

Ostatni raz te zespoły spotkały się ze sobą w sierpniu. Wtedy mecz zakończył się wygraną gliwiczan 2:1, a na listę strzelców wpisali się Joel Valencia i Tom Hateley. Obecnie w tabeli Piast ma o 9 punktów więcej od swojego piątkowego rywala.

„Miedziowi” w ostatnich dziesięciu kolejkach się nie popisali. Złą passę przełamali dopiero w zeszłym tygodniu, wygrywając z Zagłębiem Sosnowiec. Gliwiczanie natomiast plasują się tuż za podium, a ostatnie spotkania kończyli zazwyczaj z kompletem punktów lub remisem.

Obie drużyny mają zatem dużo do udowodnienia. – To z pewnością będzie otwarty mecz. Spodziewam się dobrego widowiska. Wierzę, że teraz jesteśmy w wyższej formie i wygramy – mówi przed meczem Michal Papadopulos, zawodnik Piasta Gliwice, który wcześniej przez ponad cztery lata grał w Zagłębiu Lubin.

Mecz w Lubinie rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie to przedostatnie piłkarskie spotkanie w tym roku. Wygrana umocni pozycję Niebiesko-Czerwonych w pierwszej ósemce, a może nawet pozwolić Piastowi zająć 3. miejsce w tabeli. (kr)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking