Aktualności | Wysoka wygrana Piasta

Wysoka wygrana Piasta

Opublikowane: 03.12.2018 / Sekcja: Sport

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła futsalowa drużyna Piasta. Tym razem gliwiczanie pokonali na wyjeździe AZS US Katowice 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Parra, Szadurski, Grecz i Widuch.

Od początku tego meczu na parkiecie lepiej prezentowali się gliwiczanie. Długo jednak gospodarzom udawało się utrzymać czyste konto, głównie za sprawą dobrze broniącego Lasika. Na 15 sekund przed końcem pierwszej połowy zawodnik Piasta Michał Grecz zdecydował się indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem. Gol do szatni dał wiarę gliwiczanom w to, że można z Katowic wywieźć komplet punktów.

W 24. minucie złe wybicie z bramki rywala wykorzystał Sebastian Szadurski, który posłał piłkę do siatki i zdobył drugiego gola dla gliwiczan. Następnie nadeszła dobra passa Sergio Parry. Najpierw Hiszpan precyzyjnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 3:0, a cztery minuty później zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. W 40. minucie Michał Widuch wykorzystał brak broniącego bramkarza po stornie zespołu z Katowic i strzałem spod własnej bramki ustalił końcowym rezultat na 5:0.

Dzięki temu zwycięstwu gliwiczanie przesunęli się na 8. miejsce w tabeli. W następnej kolejce, 8 grudnia, podejmować będą w Arenie Gliwice Red Devils Chojnice. Początek tego meczu o godz. 16.00. (muz/kr)