Aktualności | Wicelider był za mocny

Wicelider był za mocny

Opublikowane: 06.12.2018 / Sekcja: Sport

Po raz pierwszy w tym sezonie siatkarki AZS Gliwice przegrały przed własną publicznością. W 13. kolejce lepszą drużyną okazała się Solna Wieliczka zwyciężając 3:1.

Od początku pierwszego seta prowadziły siatkarki z Wieliczki. Najwięcej emocji kibice przeżyli w samej końcówce. Przy wyniku 24:20 na korzyść Solnej, gliwiczanki zdobyły trzy punkty z rzędu. Podwójny blok zatrzymał jednak atakującą AZS-u, co poskutkowało wygraną gości.

W drugim secie gliwiczanki szybko objęły prowadzenie 3:0 i przez długi czas kontrolowały sytuację. W końcówce jednak przyjezdne dogoniły gospodynie. Przy wyniku 23:21 dla Wieliczki wydawało się, że wygrana siatkarek z Solnej to już czysta formalność. Wtedy niesamowity zryw Akademiczek dał im cztery punkty z rzędu i wygraną 25:23.

W trzecim secie od początku grano punkt za punkt. Przy stanie 11:11 wieliczanki powoli zaczęły budować przewagę i w końcu odskoczyły na siedem oczek (21:13). Przy takim wyniku pozostało już tylko myśleć o tym, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Udało się dołożyć trzy, jednak tego seta wygrała Solna 25:16.

Czwarta, podobnie jak poprzednie, była wyrównana, ale w trudnych momentach więcej zimnej krwi i wyrachowania wykazywały przyjezdne, które też miały skuteczniejszą zagrywkę. Ostatecznie wygrały tego seta  25:21, a całe spotkanie 3:1.

W najbliższą sobotę. 8 grudnia. siatkarki AZS PŚ Gliwice podejmować będą dyżurną Energetyka Poznań, która będzie walczyła o powrót na szczyt tabeli. Początek meczu o godz 18.00. (kr)