UKS Milenium zagra w Portugalii na MADJER CUP 2019!

Uaktualniono: 13.06.2019 / Sekcja: / pdf
drużyna uks milenium do lat 16 Fot. UKS Milenium

Piłkarze plażowi z UKS Milenium Gliwice otrzymali zaproszenie do udziału w prestiżowym turnieju „Madjer Beach Soccer Cup 2019". Rozgrywki rozpoczną się 20 czerwca. W fazie grupowej gliwiczanie zmierzą się z drużyną z Anglii, Hiszpanii oraz Portugalii, w tym ze słynnym Sportingiem Lizbona.

Madjer Beach Soccer Cup to jedyny amatorski konkurs dla młodzieżowców w plażowej piłce nożnej, zatwierdzony przez Beach Soccer Worldwide - organizację wyznaczoną przez FIFA do koordynowania rozgrywek Beach Soccera.
Nazwa turnieju pochodzi od Madjera czyli João Victora Saraivy, jednego z najlepszych zawodników piłki nożnej plażowej na świecie. Reprezentant Portugalii zdobył z drużyną swojego kraju Mistrzostwo Świata w 2001 oraz 2015 r. Został kilkukrotnie uznany za najlepszego piłkarza świata. Pięć razy był królem strzelców plażowego mundialu.

Udział piłkarzy z Gliwic (w kat. U-16) w tak prestiżowym wydarzeniu to wielka nagroda i mobilizacja dla młodych zawodników, a także szansa na zweryfikowanie ich umiejętności oraz możliwość zdobycia cennego doświadczenia przed zbliżającym się młodzieżowym Pucharem Polski w Beach Soccerze 2019.
Gliwiccy zawodnicy od kilku lat trenują w jedynej w Polsce Akademii Beach Soccera, zorganizowanej przez klub UKS Milenium Gliwice.

Udział w turnieju możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu klubowi przez Samorząd Miasta Gliwice. Patronat nad wyjazdem objął Marek Pszonak, Przewodniczący Rady Miasta Gliwice.

Trzymamy kciuki za gliwickich piłkarzy plażowych! (mw)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking