Aktualności | Twierdza Gdańsk zdobyta!

Twierdza Gdańsk zdobyta!

Opublikowane: 23.04.2019 / Sekcja: Sport

Rywalizacja z Lechią Gdańsk dostarczyła kibicom mnóstwa emocji. Niebiesko-Czerwoni pokonali lidera tabeli na jego stadionie 2:0 po bramkach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa.

Mecz na szczycie z pewnością nie zawiódł nawet najbardziej wymagających sympatyków futbolu, choć pierwszy kwadrans upłynął dość spokojnie. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i cierpliwie budowali swoje okazje. W siedemnastej minucie piłkarze Piasta Gliwice wyszli z groźną kontrą i zaczęli  coraz wyraźniej zaznaczać swoją przewagę, a w 29. minucie spotkania Piotr Parzyszek oddał precyzyjny strzał na bramkę Lechii.

W drugiej połowie gliwiczanie nie podkręcali tempa. Trzymali drużynę Lechii z dala od własnego pola karnego i zagrozili gospodarzom grając w ataku pozycyjnym. Gdańszczanie zaczęli zyskiwać przestrzeń po 60. minucie meczu, gdy niepokoili Piasta po rzutach rożnych i rzutach wolnych. Niebiesko-Czerwoni wychodzili z tych sytuacji obronną ręką, a w 90. minucie Jorge Felix piekielnie mocnym strzałem ustalił wynik  na 2: 0 dla Piasta.