Aktualności | Tie-breakowe zwycięstwo

Tie-breakowe zwycięstwo

Opublikowane: 16.10.2018 / Sekcja: Sport

W 4. kolejce I ligi kobiet siatkarki AZS Politechnika Śląska wygrały z SMS Szczyrk 3:2. Spotkanie było bardzo zacięte, a o zwycięstwie  Akademiczek zadecydowało – doświadczenie.

Początek spotkania i dwa pierwsze sety można potraktować jako rozeznanie. Dobra zagrywka w wykonaniu zawodniczek ze Szczyrku zaowocowało wygraną w pierwszym secie. Akademiczki wyciągnęły jednak wnioski i w drugim secie same poprawiły zagrywkę. Wiedziały też jak grają przeciwniczki, co przełożyło się na dość łatwą wygraną.

Dopiero wtedy zaczęły się schody. W trzecim secie gliwiczanki przegrywały w pewnym momencie aż 6:14. Bardzo dobre zmiany w wykonaniu Dyduła i Trzcińska zaowocowały nie tylko odrobienie strat, ale wygraną i wysunięciem się prowadzenie w setach. Wtedy mogło się już wydawać, że gliwiczanki złapały wiatr w żagle i zdobycie trzeciego, decydującego punktu to tylko kwestia czasu. Niestety, pomimo przewagi, drużyna ze Szczyrku dzięki dobremu blokowi i atakom z lewego skrzydła doprowadziła do tie-breaku.

W decydującej części spotkania górę wzięło doświadczenie i determinacja podopiecznych Wojciecha Czapla. Dużo ożywienia do gry wniosła Abramajtys. Ta część meczu był już pod pełną kontrolą Akademiczek, stąd przekonywujące zwycięstwo 15:7.

Teraz przed zawodniczkami AZS-u domowe spotkanie. W sobotę przyjdzie im się zmierzyć u siebie z drużyną z Krosna. Ten mecz rozpocznie się o godz. 17.00. (kr)