Aktualności | Szybownik Aeroklubu Gliwickiego wicemistrzem świata!

Szybownik Aeroklubu Gliwickiego wicemistrzem świata!

Opublikowane: 23.07.2018 / Sekcja: Sport

Wielkim sukcesem pilota Aeroklubu Gliwickiego zakończyły się 35. szybowcowe mistrzostwa świata w trzech klasach przelotowych, rozgrywane przez ostatnie dwa tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim na lotnisku w Michałkowie. II miejsce i tytuł wicemistrza globu w klasie Club dla Tomasza Rubaja!

Miesiąc temu Tomasz Rubaj - jako reprezentant Aeroklubu Gliwickiego - został mistrzem Polski w swojej kategorii na zawodach rozegranych w Lesznie.

35. szybowcowe mistrzostwa świata w Ostrowie Wielkopolskim były wyjątkowo udane dla polskich szybowników. W każdej klasie na podium znalazł się polski pilot, a dzięki bardzo wysokim pozycjom wszystkich Biało-Czerwonych startujących w mistrzostwach Polska wywalczyła również złoty medal w klasyfikacji drużynowej jako jedyny kraj z notą ponad 900 punktów. W zawodach uczestniczyło 132 zawodników z 24 krajów. W sumie reprezentanci Polski ukończyli zawody z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem.

W klasie Standard brązowy medal zdobył Mateusz Siodłoczek, a bardzo wysokie 5. miejsce zajął Łukasz Błaszczyk. W klasie Club srebrny medal wywalczył wieloletni członek Aeroklubu Gliwickiego, Tomasz Rubaj, a tuż za podium znalazł się Jakub Barszcz. Jak podkreślają organizatorzy, w Club mogło być jeszcze lepiej. Obydwaj polscy szybownicy do ostatniej konkurencji byli na czele. Niestety, ostatni przelot nie był dla nich szczęśliwy.

W klasie 15-metrowej zwyciężył Sebastian Kawa, który obronił tytuł z ubiegłego roku, zdobywając tym samym już 14. złoty medal mistrzostw świata w historii swoich startów. Wicemistrzem świata w tej samej klasie został Łukasz Grabowski, brązowy medalista z ubiegłego roku.

Wyniki 35. szybowcowych mistrzostw świata w Ostrowie Wielkopolskim można znaleźć TUTAJ.