Aktualności | Szczypiornistki walczyły. Tym razem się nie udało

Szczypiornistki walczyły. Tym razem się nie udało

Opublikowane: 04.02.2019 / Sekcja: Sport

W sobotnie popołudnie doszło w Katowicach do derbowego spotkania I ligi gr. B kobiet w piłce ręcznej pomiędzy wiceliderem rozgrywek Futurnetem Imperium Katowice a SPR Sośnicą Gliwice.

Mecz obfitował w dużą liczbę błędów własnych po obu stronach, jednak to katowiczanki po pierwszej połowie schodziły z czteropunktową przewagą 11:7. Druga odsłona to już walka o każdą piłkę. Gliwiczanki próbowały odrobić straty z pierwszej połowy i w 50. minucie po serii skutecznych obron Klaudii Zizulewskiej oraz skutecznej gry w ataku duetu Walus – Wyrzychowska zbliżyły się do rywalek na 2 punkty. Niestety, w samej końcówce zabrakło celnego ostatniego podania i po kontrach gospodyń mecz zakończył się wynikiem 25:21 ( 11:7) dla katowiczanek.

Następny mecz szczypiornistek SPR-u na własnym parkiecie (hala w Sośnicy przy ul. Sikorskiego) już za dwa tygodnie – 16 lutego. Gliwiczanki podejmą zespół AZS UMCS Lublin. Dwutygodniowa przerwa spowodowana jest udziałem gliwickich mistrzyń Śląska w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w Tczewie. (SPR/kik)