Aktualności | Szczypiornistki podbiły stolicę. To 7 wygrana z rzędu!

Szczypiornistki podbiły stolicę. To 7 wygrana z rzędu!

Opublikowane: 20.11.2017 / Sekcja: Sport

W meczu siódmej kolejki I ligi piłki ręcznej  kobiet SPR Sośnica Gliwice rozegrała mecz wyjazdowy z piątą dotychczas w tabeli Varsovią Warszawa. I wygrała!

Mecz zakończył się wynikiem 28-26 dla gliwiczanek. To już siódme z rzędu zwycięstwo szczypiornistek z Gliwic.

- Mecz rozpoczął się w bardzo szybkim tempie. Żadna ze stron długo nie mogła zbudować większej przewagi niż 1-2 bramki. Przez większość pierwszych 30 minut prowadziła jednak Varsovia - relacjonuje przebieg spotkania Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnica Gliwice. Naszej drużynie udało się rzucić bramkę kontaktową na dziesięć minut przed przerwą.

Gliwiczanki czekało później trudne zadanie do wykonania. Początek II części był dobry, ale kolejne minuty mijały powtarzalnie. Sośnica wielokrotnie wyrównywała, lecz nie udawało się jej choćby raz wyjść na prowadzenie. Po 45 minutach wciąż był remis (20-20). O niepowodzeniu Varsovii zadecydowały w końcu kryzysy i serie traconych bramek.

Od czasu awansu do I ligi była to trzecia wizyta SPR-u Sośnicy w Warszawie i zarazem pierwsza zakończona zwycięstwem nad stołecznym zespołem. - Gliwicka drużyna potwierdziła w stolicy, że jej siłą nie jest tylko liderka, ale gra całego teamu. Najwięcej bramek (6) rzuciła Magdalena Frątczak, dla której jest to rekord w barwach Sośnicy - podsumowuje grę gliwiczanek prezes klubu Krzysztof Zieliński.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Sośnica umocniła się na 3. pozycji w grupie B I ligi z przewagą 2 pkt nad kolejnym rywalem - MTS-em Żory. Ten przegrał po rozstrzygającej serii karnych z liderem, AZS AWF Warszawa, tracąc 2 pkt w tabeli.

Kolejne spotkanie gliwiczanek szykuje się 30 listopada (czwartek) w hali przy ul. Sikorskiego 130.