Aktualności | Strzelecki popis BM Slam Stali

Strzelecki popis BM Slam Stali

Opublikowane: 13.11.2018 / Sekcja: Sport

Wysoką porażką gospodarzy zakończyło się spotkanie GTK Gliwice z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice.  Goście zaprezentowali wysoką skuteczność, co przełożyło się na aż 114 zdobytych punktów. Podopieczni Pawła Turkiewicza zdołali zebrać tylko 76 "oczek".

Pierwsze punkty w meczu zdobył dla gliwiczan Kacper Radwański, ale zaraz potem rozpoczęła się seria celnych strzałów w wykonaniu gości. Łącznie BM Slam Stal trafiła aż 6 celnych "trójek". Sporo problemów w strefie podkoszowej sprawiał też Shawn King, który zwykle kończył akcję wsadem. Goście po pierwszej kwarcie mieli na swoim koncie aż 37 punktów, a GTK – 22.

Nadzieją dla gospodarzy w drugiej kwarcie był Riley LaChance. Amerykanin w tym dniu miał bardzo dobrze wyregulowany celownik i piłka raz za razem lądowała w koszu. Dobry fragment zaliczył również Damonte Dodd, a Myles Mack wykorzystując swoją szybkość zdobywał z łatwością punkty spod obręczy. Po udanej kwarcie, wydawało się, że gliwiczanie spróbują jeszcze odwrócić przebieg tego spotkania.

Z początkiem drugiej połowy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mecz na swoją korzyść szybko jednak przechyliła BM Slam Stal, która zdobyła 12 kolejnych punktów i odskoczyła gliwiczanom. Nawet przerwa techniczna wzięta przez trenera Turkiewicz nie przerwała skuteczności gości, którzy po trzecie kwarcie prowadzili już 89:61.

Kiedy losy spotkania zostały już rozstrzygnięte na parkiecie pojawił się Mateusz Szlachetka. Jednak również i on nie był w stanie poukładać gry GTK. BM Slam Stal mocno dominowała także pod względem fizycznym i większość akcji kończyła wkładając piłkę z góry do kosza. Przełożyło się to na zdobycz aż 114 punktów.

Kolejny mecz GTK zagra 18 listopada o godz. 17.00 w Gdyni, z tamtejszą Arką. (kr)