Aktualności | Spektakularny awans

Spektakularny awans

Opublikowane: 28.12.2017 / Sekcja: Sport

W rywalizacji o najlepszą  szesnastkę PGNiG Pucharu Polski przeciwnikiem gliwickich szczypiornistek był zespół Korony Handball Kielce. W zwycięskim spotkaniu z rywalem z Superligi drużyna SPR Sośnica nie miała słabych punktów.

W pełnym zwrotów akcji i niesamowitych emocji meczu górą była, grająca najlepszy od dawna mecz, Sośnica ( 29-28). Najwięcej bramek  rzuciła Aleksandra Abramowicz(9). Mimo niewielu okazji w ataku pozycyjnym, swoje do dorobku bramkowego dołożyły skrzydłowe, a II linia zagrała tak składnie i zdyscyplinowanie, że nie było widać różnicy w stosunku do meczów przeciwko I-ligowcom, a liczba strat była nieporównywalnie mniejsza, niż przeciwko temu rywalowi w ubiegłym sezonie. Obie bramkarki zaliczyły skuteczność obron na poziomie blisko 40%. 6 bramek Małgorzaty Krzymińskiej to jej najlepszy wynik w drużynie SPR-u Sośnicy. Dobrze spisała się też defensywa, która w bardzo niewielu sytuacjach pozwoliła rywalkom na uzyskanie łatwych pozycji do zdobycia bramki.

To znakomite osiągnięcie drużyny kończy bardzo udany rok 2017. W I połowie SPR Sośnica, w debiutanckim sezonie na parkietach I ligi odniósł 4 zwycięstwa i 2 kolejne spotkania zremisował, dzięki czemu udało się przesunąć z 10-tej, na 6-tą  pozycję na koniec rozgrywek. Drugą połowę roku zespół rozpoczął od 2 przegranych w zreformowanej I lidze gr. B, lecz kolejnych 10 meczów zakończyło się zwycięstwami podopiecznych trenera Macieja Haupy. 7 z nich na ligowych parkietach daje na razie trzecią pozycję, lecz ze stratą zaledwie jednego zwycięskiego meczu do lidera z Olkusza, a 3 kolejne w Pucharze Polski dały awans do 1/8 finału tych rozgrywek, gdzie SPR Sośnica zmierzy się z zespołem Energa AZS Koszalin.

Sośnica skład: Patrycja Wróbel(10/29=35%), Klaudia Zizulewska(5/14=36%); Aleksandra Abramowicz 9(3 z karnych), Małgorzata Krzymińska 6, Paulina Kowalczyk 3(1), Karolina Golec 4, Paulina Walus 3, Magdalena Reichel 2, Magdalena Frątczak 1, Kaciaryna Płatnicka 1, Aleksandra Olejarczyk

Trener:Maciej Haupa.  Kierownik drużyny: Jarosław Przyżycki