Aktualności | Sośniczanki na lidera

Sośniczanki na lidera

Opublikowane: 05.11.2018 / Sekcja: Sport

Gliwickie szczypiornistki ponownie stanęły na wysokości zadania i pokonały w Warszawie zespół WKPR Wesoła 28:24. Zwycięstwo nie tylko umocniło drużynę, ale pozwoliło także na zrównanie się w tabeli z liderem – JKS Jarosław.

Gliwiczanki źle weszły w to spotkanie, co spowodowało, że pierwszą połowę zakończyły z dwupunktową stratą do rywalek. Druga połowa wypełniła szczypiornistki z Sośnicy nową nadzieją. Abramowicz skutecznie wykorzystała podania na koło i rzuciła wszystkie podyktowane trzy karne. Od 35. minuty meczu pięć celnych rzutów z rzędu pozwoliło wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze na bramce zaczęła bronić Zizilewska, a jej szybkie wznowienia pozwoliły na wyprowadzenie kontrataków które bezbłędnie wykorzystywała Wyrzychowska. W końcówce gliwiczanki prowadziły już 27:19. Przy takim stanie trener zdecydował się na wprowadzenie drugiego składu. Pozwoliło do zawodniczkom z Warszawy podgonić wynik, ale ostatecznie to drużyna z Gliwic mogła cieszyć się ze zwycięstwa i 3 punktów.

W sobotę, 10 listopada, Sośniczanki przed własną publicznością zmierzą się z kolejną warszawską drużyną. Tym razem ich przeciwnikiem będzie UKS Varsovia. Początek meczu o godz.15.30. Spotkanie związane będzie z obchodami Święta Niepodległości, na trybunach zasiądą m.in. uczniowie klas mundurowych ZSE-T w Gliwicach. (kr)