Aktualności | Sośnica nie do zatrzymania

Sośnica nie do zatrzymania

Opublikowane: 26.10.2018 / Sekcja: Sport

To był zdecydowanie ich dzień! Piłkarki ręczne z SPR Sośnica Gliwice wygrały w wojewódzkim finale Pucharu Polski. Pokonały u siebie FutureNet Imperium Katowice 29:21. Od pierwszej do ostatniej minuty to gliwiczanki dyktowały warunki tego spotkania.

Mecz od początku był pod kontrolą sośniczanek i w pierwszych minutach prowadziły już 6:3. Rywalkom udało się doprowadzić do remisu, co jednak jeszcze bardziej zagrzało zawodniczki SPR-u do gry. Po serii kontr nie tylko wyszły na prowadzenie, ale i daleko za sobą zostawiły swoje przeciwniczki, kończąc pierwszą połowę spotkania wynikiem 16:9.

Druga połowa była okazją dla młodych szczypiornistek do oswojenia się z grą. Trener Maciej Haupa w momencie kiedy przewaga była znacząca, a przede wszystkim bezpieczna, wpuścił na boisko zawodniczki z ławki rezerwowych. Ułatwiło to Imperium poprawienie wyniku, ale w żaden sposób nie zagroziło zwycięstwu gliwiczanek. Przy sześciopunktowej ponowny zryw gospodarzy całkowicie pozbawił złudzeń szczypiornistki z Katowic. Spotkanie zakończyło się wygraną Sośnicy 29:21 i zdobyciem pucharu ufundowanego przez Śląski Związek Piłki Ręcznej za zwycięstwo w finale na szczeblu wojewódzkim.

Kolejne rywalki w meczach pucharowych poznamy po zaplanowanym na koniec listopada losowaniu. Wtedy dowiemy się kiedy i z którymi drużynami z PGNiG Superligi przyjdzie zmierzyć się sośniczankom. (kr)