Aktualności | Siatkarki: Warszawa zdobyta!

Siatkarki: Warszawa zdobyta!

Opublikowane: 12.12.2017 / Sekcja: Sport

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Tym razem Akademiczki pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawę 3:0 (25:19, 25:23, 25:23).

Wygrana nie przyszła łatwo. Gospodynie w każdej partii walczyły do końca. Pierwszy set tego pojedynku od początku do końca przebiegał pod kontrolą gliwiczanek, podopiecznych Wojciecha Czapli. Przy stanie 18:18 zaczęły odjeżdżać rywalkom, odskakując na trzy oczka. Wtedy szkoleniowiec AZS AWF Warszawa poprosił o czas. Niewiele to jednak pomogło. Piłkę setową przyjezdne zdobyły po bloku Sokolińskiej z Brzoską, a tę część meczu atakiem z drugiej linii zakończyła Szczygieł.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia podopiecznych trenera Czapli, jednak warszawianki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Potem długo wynik znów kręcił się wokół remisu, aż w końcu gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i przeszły na czoło. Powoli jednak, ale skutecznie gliwiczanki zaczęły odrabiać straty. Tracz zakończyła tę partię na korzyść gliwiczanek.

W trzecim secie drużyna z Gliwic szybko objęła prowadzenie. Wydawało się, że już jest po emocjach, ale w pewnym momencie gospodynie zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu. Dopiero potrójny blok zastopował rozpędzone warszawianki. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująca i taka też była. Piłkę meczową Akademiczki z Gliwic dostały w prezencie po tym, jak rywalka dotknęła siatki. Pojedynek zakończyła bezpośrednio z zagrywki Karolina Szczygieł.

- Dzięki zwycięstwu i trzem zdobytym punktom siatkarki AZS Gliwice przesunęły się na siódme miejsce w tabeli i jeszcze w tym roku będą miały szanse awansować wyżej, jeśli w najbliższą sobotę pokonają Energetyk Poznań - zapowiada trener Akademiczek Wojciech Czapla. Trzymamy kciuki za kolejny triumf!