Aktualności | Siatkarki nie przeszły Wisły

Siatkarki nie przeszły Wisły

Opublikowane: 05.03.2018 / Sekcja: Sport

Decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej zostały przyśpieszone rozgrywki w I lidze siatkarskiej. W konsekwencji w minioną środę rozegrano ostatnią kolejkę w rundzie zasadniczej, a w weekend odbyły się pierwsze mecze fazy play-off.

W kończącym tę część sezonu środowym meczu siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej uległy Jedynce Tarnów 2:3. Porażka ta zepchnęła gliwiczanki z szóstego na ósme miejsce w tabeli, a to oznaczało, że w pierwszej fazie play-off podopieczne Wojciecha Czapli musiały zmierzyć się z kandydatem nr 1 do awansu – Wisłą Warszawa. Faworytkami były warszawianki, które w rundzie zasadniczej dwukrotnie ograły gliwiczanki 3:0.

Wisła w tym sezonie nam nie leży, ale nie pojedziemy do Warszawy, aby  położyć się na parkiecie. Swój cel, jakim jest utrzymanie już osiągnęliśmy. Teraz  będziemy grać bez presji, a to może nam tylko wyjść na dobre –  przewidywał przed weekendowymi spotkaniami Wojciech Czapla, trener Akademiczek.

Sobotnie starcie pierwszej i ósmej drużyny ligi po rundzie zasadniczej nie dostarczyło zbyt wiele emocji. Gospodynie  od początku kontrolowały grę i pewnie zwyciężały w pierwszych dwóch setach. Dopiero w trzeciej partii gliwiczanki nawiązały w miarę równorzędny pojedynek, ale nie zdołały przedłużyć tego meczu. Spotkanie to zakończyło się po 80 minutach.

W niedzielę pojedynek był już bardziej zacięty. Gliwiczanki wysoko zawiesiły poprzeczkę gospodyniom i były bliskie urwania seta. W drugiej odsłonie o zwycięstwie warszawianek zadecydowała gra na przewagi. W trzeciej partii  jednak, mimo ambitnej gry, zdecydowanie lepsze były już gospodynie.

Na tym etapie gra się do trzech wygranych. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Gliwicach, w sobotę 10 marca w hali przy ul Kaszubskiej 28. Początek - godz. 16.00.