Aktualności | Remis Piasta z Jastrzębiem

Remis Piasta z Jastrzębiem

Opublikowane: 02.07.2019 / Sekcja: Sport

Niebiesko-Czerwoni rozegrali sparing z GKS-em Jastrzębie, remisując 2:2. To był kolejny sprawdzian przed walką o Ligę Mistrzów w Borysowie.

Spotkanie było zamknięte dla przedstawicieli mediów oraz kibiców. Od pierwszych minut meczu przeważał Piast. Jastrzębianie starali się odgryzać, przeprowadzając groźne kontry. Pierwszą bramkę strzelił Jakub Czerwiński. Przed końcem pierwszej części gry gliwiczanie mieli kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale w bramce gości dobrze spisywał się Grzegorz Drazik.

W drugiej połowie lepsze sytuacje do strzelenia bramki wykreowali goście. 17 minut przed końcem spotkania wyrównali, a pięć minut później GKS już prowadził. Gliwiczanie wyrównali w ostatniej akcji meczu.

Pierwsze starcie z BATE Borysów już 10 lipca, rewanż 17 lipca przy Okrzei.

Niebiesko-Czerwoni debiutują w Lidze Mistrzów. Aby awansować do fazy grupowej, muszą przebrnąć przez trzy rundy kwalifikacji, które wieńczy ostatni (czwarty łącznie) dwumecz w tzw. play-offach. Trzymamy kciuki! (mw)