Aktualności | Przerwana seria

Przerwana seria

Opublikowane: 12.03.2018 / Sekcja: Sport

Po trzech dobrych meczach, w których futsalowcy Piasta zdobywali punkty, przyszedł słabszy dzień i w konsekwencji porażka. W derbowym starciu z Clearexem Chorzów lepsi okazali się chorzowianie,  wygrywając 4:1.

Pierwsza połowa przespana, w drugiej - trochę jakości. Tak można w skrócie opisać śląskie derby w futsalu. Goście od początku spotkania próbowali na połowie Piasta przejmować piłkę, ale pierwszą bramkową sytuację stworzyli sobie gospodarze. Od 3. minuty gra toczyła się  głównie w okolicy środkowej linii, co jakby uśpiło gliwiczan. W 5. minucie goście objęli  prowadzenie. Po zdobyciu gola inicjatywa dalej należała do Piasta, ale gliwiczanie długo nie potrafili sobie stworzyć okazji na wyrównanie.

- Jak na derby przystało, był to dość zacięty mecz, w którym nikt nogi nie odstawiał - uważa Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy futsalistów Piasta. Gdy w 16. minucie gliwiczanie próbowali zaskoczyć rywali szybką akcją, chorzowianie wyprowadzili błyskawiczną kontrę, którą na drugą bramkę dla nich zamienił Zastawnik. Zaraz potem trener Piasta wziął czas. Potem żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie sytuacji na zmianę wyniku.

Po przerwie gospodarze organizowali kolejne ataki na bramkę przeciwnika, ale to chorzowianie zdołali po raz kolejny podwyższyć wynik, ustalając go na 3:0. Po czwartym golu dla Clearexu Piast zaczął grę w przewadze, co przyniosłu mu w końcu honorowe trafienie. Niestety, porażka z bezpośrednim rywalem w tabeli sprawiła, że gliwicki zespół stracił czwarte miejsce w ligowej tabeli.