Aktualności | Powrót z pustymi rękami

Powrót z pustymi rękami

Opublikowane: 09.12.2019 / Sekcja: Sport

W niedzielnym spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla Portowców zdobył David Stec.

Jedyny gol w tym meczu padł w ósmej minucie rywalizacji. David Stec dopadł do piłki, a następnie wbiegł w pole karne i technicznym uderzeniem pokonał Františka Placha. – W akcji bramkowej nie udało nam się zamknąć przestrzeni między obrońcami i od razu nieszczęście gotowe. Trudno się gra z zespołem, który dobrze broni i operuje piłką. Nie mogliśmy dojść do sytuacji strzeleckich, a w niektóych przypadkach brakowało ostatniego podania – stwierdził trener Piasta, Waldemar Fornalik.

Cały czas powtarzam, że drużyna się zmienia. To nie jest już zespół, który zdobywał mistrzostwo Polski. Zawodnicy cały czas idą jednak do przodu poprzez swoją pracę – przyznał trener.

Piastowi zostały jeszcze dwa spotkania w tym roku. Najpierw Niebiesko-Czerwoni zmierzą się przed własną publicznością z ŁKS-em Łódź, a na zakończenie tegorocznego grania pojadą do Płocka, gdzie zagrają z miejscową Wisłą. – Za nami trzy porażki, ale zostały nam jeszcze dwa mecze jesienne. Chcemy w nich zdobyć jak najwięcej punktów. Później przerwa i czas na pracę i na drobne korekty – zakończył Waldemar Fornalik.