Aktualności | Polki zdobyły 11 medali!

Polki zdobyły 11 medali!

Opublikowane: 17.09.2018 / Sekcja: Sport

Po prawie tygodniowych zmaganiach na ringu w Gliwicach poznaliśmy najlepsze zawodniczki 13. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w boksie. Jedenaście złotych medali zdobyły reprezentantki Polski. Pięć z nich wywalczyły kadetki, sześć juniorki i seniorki.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie zmierzyło się, w różnych kategoriach wiekowych i wagowych, ponad 200 zawodniczek.

W finałowych walkach, które odbyły się w miniony piątek i sobotę, zobaczyliśmy ponad 30 starć. Medalową rywalizację rozpoczęły 14 września kadetki. W pięciu pojedynkach z trzynastu wygrały Polki, w tym Alexas Kubicki, reprezentantka GUKS Carbo, która w kategorii wagowej - 50kg pokonała przeciwniczkę z Indii, Amishę Kumari Bharti, 5:0.

Na najwyższym stopniu podium stanęły również: Natalia Szymczak (66kg), Zofia Stachowiak (70kg), Daria Parada(75kg) i Oliwia Toborek (+80kg).

W sobotę, ostatniego dnia mistrzostw, mierzyły się juniorki oraz seniorki. W sumie rozegrano osiemnaście spotkań. W juniorkach, w swoich kategoriach wagowych, zwyciężyło sześć Polek – Wiktoria Łabuś (48kg), Jessica Żelazko (54kg), Wanessa Orczyk (57kg), Daria Puszka (60kg), Klaudia Budasz (64kg) i Patrycja Borys (69kg).

W ostatniej grupie wiekowej – seniorskiej – na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Koszewska (69 kg), była mistrzyni i wicemistrzyni Europy oraz zawodowa mistrzyni świata. W ostatniej walce pokonała olimpijkę z Rio de Janeiro, Yaroslavę Yakushinę.

Swoje walki finałowe, w mocno obsadzonym turnieju, przegrały pozostałe nasze reprezentantki Sandra Drabik (51kg), Sandra Kruk (57kg), Elżbieta Wójcik (75kg) i Agata Kaczmarska (81kg).

Najlepszą zawodniczką turnieju została Lyudmila Vorontsova, reprezentantka Rosji w wadze 57kg. (kr)