Aktualności | Pierwszy remis futsalistów Piasta

Pierwszy remis futsalistów Piasta

Opublikowane: 20.11.2017 / Sekcja: Sport

Podziałem punktów zakończyło się derbowe starcie, w którym futsalowa drużyna Piasta Gliwice zremisowała na wyjeździe 2:2 z AZS-em UŚ Katowice.

Trzy bramki w tym meczu zapisano Tomaszowi Szczurkowi, ale jeden gol to trafienie samobójcze. Dla gliwiczan bramkę zdobył Przemysław Dewucki. Był to pierwszy remis futsalowej drużyny Piasta w tym sezonie.

Faworytem spotkania byli gliwiczanie, ale – jak wiadomo – derby rządzą się swoimi prawami. – Początek pojedynku nie należał do efektownych. Oba zespoły próbowały atakować, ale czyniły to nieporadnie. Po stronie gospodarzy z Katowic próbowali uderzać Jasiński i Cygnarowski, jednak bez powodzenia. Natomiast w  drużynie gliwiczan aktywni na początku byli Dewucki i Grzywa, który w tym meczu zastąpił w pierwszej czwórce Grecza – relacjonuje Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy futsalistów Piasta.

Wynik otworzył Tomasz Szczurek. W 16. minucie zawodnik AZS-u UŚ Katowice potężnie uderzył z  rzutu wolnego, zaskakując Widucha. Więcej bramek w tej połowie kibice nie zobaczyli. Zaraz na początku drugiej odsłony  gospodarze, ponownie za sprawą Tomasza Szczurka, podwyższyli wynik na 2:0. Była to kopia sytuacji, po której gospodarze zdobyli pierwszego gola. Były zawodnik Piasta Gliwice uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego.

Na początku 28. minuty strzał Gustavo z najwyższym trudem obronił Bednarek. 10 sekund później gliwiczanie zdobyli kontaktowego gola. Strzelał Dewucki, piłka jeszcze po drodze odbiła się od Szczurka, któremu to sędziowie zaliczyli samobójcze trafienie. W 35. minucie gliwiczanom udało się wyrównać. Później, na 19 sekund przed końcem spotkania, katowiczanie popełnili szósty faul, czego konsekwencją był przedłużony rzut karny dla drużyny z Jasnej. Tym razem piłkę na 10 metrze ustawił Dewucki i… trafił w słupek.

Już w najbliższą środę wieczorem Piast rozegra kolejny mecz. Gliwiczanie w hali przy Jasnej 31 podejmą Pogoń 04 Szczecin. Początek – godz. 20.00. Wstęp wolny!