Aktualności | Piękne zwycięstwo z Miedzią. Czas na Ligę Mistrzów!

Piękne zwycięstwo z Miedzią. Czas na Ligę Mistrzów!

Opublikowane: 09.07.2019 / Sekcja: Sport

To była udana próba generalna przed kluczowymi meczami w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Superpucharem Polski. Podczas sparingu na własnym stadionie Piast Gliwice pewnie pokonał spadkowicza ekstraklasy Miedź Legnica 7:1.

Piast od samego początku narzucił swoje warunki gry. W pierwszych fragmentach cierpliwie konstruował akcje nie dopuszczając zawodników Miedzi do przejęcia piłki. Przewaga została udokumentowana zdobyciem bramki przez Piotra Parzyszka. Mimo, że nic na to nie wskazywało, zespół gości pierwszą swoją szansę zamienił na gola. Wyrównał w 26. minucie spotkania Henrik Ojamaa. Remis nie trwał jednak zbyt długo, bo o swoich umiejętnościach przypomniał kibicom Mikkel Kirkeskov. Duńczyk bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego pokonał bramkarza Miedzi. Podopieczni Waldemara Fornalika nabrali wiatru w żagle i dołożyli kolejne trafienia. Najpierw przewagę powiększył Piotr Parzyszek i tuż przed zejściem na przerwę swoją bramkę zdobył Jorge Felix.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od bramki, a Piotr Parzyszek skompletował swojego premierowego w barwach Piasta hat-tricka. Piłkarzom z Gliwic wyraźnie nie było dość. Każda kolejna akcja napędzała Mistrzów Polski, którzy dokładali kolejne bramki. Z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy sprowadzeni przed startem sezonu na Okrzei. Jakub Holubek zanotował asystę drugiego stopnia przy bramce Badii. Sebastian Milewski solidnie pracował w środku pomocy, a Dani Aquino najpierw zapisał na swoim koncie asystę, a następnie samodzielnie zdobył swoją premierową bramkę. Ostatecznie ostatni sparing zakończył się wysokim zwycięstwem - 7:1.

A już w środę, 10 lipca pierwszy mecz Piasta o Ligę Mistrzów. O godz. 19.00 Niebiesko- Czerwoni zagrają na wyjeździe z BATE Borysów. Kibicujmy naszym!

Arena Gliwice zaprasza kibiców Piasta do Małej Hali na transmisje spotkań piłkarskich o Ligę Mistrzów i Superpuchar Polski. Wstęp wolny.