Aktualności | Piąta z rzędu wygrana Piasta!

Piąta z rzędu wygrana Piasta!

Opublikowane: 18.03.2019 / Sekcja: Sport

Niebiesko-Czerwoni wygrali w niedzielę z Miedzią Legnica 2:1 po bramkach Jorge Felixa i Piotra Parzyszka. Fenomenalne akcje gliwiczan docenili eksperci z Canal+ Sport. Piotr Parzyszek i Martin Konczkowski znaleźli się w najlepszej jedenastce 26. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Słoneczna pogoda sprzyjała piłkarzom Piasta. Górowali oni od samego początku nad Legniczanami, którzy cofnęli się głęboko na własną połowę i wyczekiwali szans. W 40. minucie piłkę dostał Piotr Parzyszek i błyskawicznie zagrał główką do Jorge Felixa, który precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, zapewniając prowadzenie drużynie z Gliwic. W drugiej połowie podopieczni Waldemara Fornalika grali nadal w ofensywie, a w 62. minucie strzelili drugą bramkę, po genialnej akcji Konczkowski-Parzyszek. Dziewięć minut później Petteri Forsell zdobył gola kontaktowego. Była to jedyna skuteczna akcja Miedzi. Piast wygrał po raz piąty i ściga liderów Ekstraklasy.(mw)