Piast zmierzy się z Lechem przy Okrzei

Uaktualniono: 19.07.2019 / Sekcja: / pdf
piast Fot.piast-gliwice.eu

Mistrzowie Polski w pierwszej kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy zagrają przed własną publicznością z Lechem Poznań. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00.

Ostatni mecz Piasta w poprzednim sezonie kibicie zapamiętali na długo. Niebiesko-Czerwoni pokonali wtedy przy Okrzei Lecha Poznań 1:0 i sięgnęli po Mistrzostwo Polski! Zwycięstwo zapewniła im bramka Piotra Parzyszka. 

Z kolei Lech Poznań ostatecznie zakończył sezon 2018/19 na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Ósmą lokatę zajmował również po 15. kolejkach jak i na koniec rundy zasadniczej, co z pewnością nie satysfakcjonowało wymagających kibiców drużyny z Poznania. Kolejorz zanotował po 15 zwycięstw i porażek oraz zaliczył siedem remisów.

Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował, że sędzią sobotniego meczu 1. kolejki inaugurującej sezon 2019/20 PKO Ekstraklasy będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach asystować mu będą Tomasz Listkiewicz i Adam Karasiewicz. Sędzią technicznym będzie natomiast Damian Sylwestrzak.

Podczas meczu zostanie wykorzystany system VAR. Sędzia na boisku będzie miał możliwość komunikacji z arbitrami z wozu, którymi będą Paweł Raczkowski oraz Michał Obukowicz.

Trzymamy kciuki za Niebiesko- Czerwonych! (mw)

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking