Aktualności | Piast wypunktowany

Piast wypunktowany

Opublikowane: 20.02.2018 / Sekcja: Sport

Po całkiem dobrym meczu futsalowa drużyna Piasta musiała uznać wyższość FC Toruń, przegrywając w niedziele u siebie 2:5. W efekcie gliwiczanie tracą do rywali siedem punktów.

Pierwszą akcję zakończoną strzałem przeprowadzili goście. Uderzenie Kriezela z dystansu pewnie jednak obronił Widuch. Potem kibice zobaczyli kilka niecelnych prób w wykonaniu zawodników obu zespołów. W 9 minucie strzał Kriezela z dystansu obronił Widuch, niestety przy dobitce Mikołajewicza nie miał już szans i torunianie objęli prowadzenie. Gliwiczanie starli się odrobić stratę, jednak ich starania zakończyły się utratą kolejnego gola w 11 minucie. Pod koniec 19 minuty, Szadurski zdecydował się uderzyć na bramkę, choć odległość była spora, Neagu nawet nie zdążył zareagować i tym samym gospodarze zdobyli kontaktowego gola jeszcze przed przerwą, co dawało nadzieję na dobry wynik.

Drugą połowę gliwiczanie zaczęli z wiarą, że uda się szybko doprowadzić do wyrównania. W 25 minucie bliski szczęścia był Piskorz, który trafił w słupek. Dwie minuty później jednak goście wyszli z kontrą, którą na trzecią bramkę zamienił Mikołajewicz. Po kilkunastu sekundach po stracie kapitan gości ponownie wpisał się na listę strzelców. W 14 minucie Wojciechowski przelobował Widucha, podwyższając wynik na 5:1. Po tym golu gliwiczanie nie mając już nic do stracenia, zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Przyniosło to efekt w 39 minucie, kiedy to po zagraniu Dewuckiego – precyzyjnym uderzeniem w okienko popisał się Szadurski. Na więcej goli już jednak nie starczyło czasu.

Torunianie po raz drugi w tym sezonie pokonali Piasta. Naszym znowu zabrakło szczęścia i precyzji.

Piast Gliwice – FC Toruń 2:5 (1:2)