Aktualności | Piast przywiózł punkt z Białegostoku

Piast przywiózł punkt z Białegostoku

Opublikowane: 12.02.2018 / Sekcja: Sport

W minioną sobotę do rywalizacji o ligowe punkty wróciła futsalowa drużyna Piasta. Gliwiczanie na wyjeździe zmierzyli się z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Pojedynek zakończył się remisem 3:3.

Futsal Ekstraklasa przez ostatni miesiąc pauzowała ze względu na udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. I choć polskiej drużynie, w składzie której znaleźli się również zawodnicy Piasta (Przemysław Dewucki i Michał Widuch) nie udało się wyjść z grupy, to zdążyła pokazać się z dobrej strony.

Podczas miesięcznej przerwy w drużynie Piasta zaszło sporo zmian kadrowych. Michał Dubiel i Marek Chojnacki zostali wypożyczeni do innych klubów, a bramkarz Aleksander Waszka przeniósł się do Gwiazdy Ruda Śląska. W ich miejsce pozyskano nowych graczy -  Pawła Grzywę i Michała Dendzika, którzy grają na pozycji bramkarza. Przybyło również trzech graczy z pola: Hiszpan – Ivan Lopez Del Pino, Marcin Czech i Adam Jonczyk. W tak wzmocnionym składzie, ale bez kontuzjowanych Sebastiana Szadurskiego i Zbigniewa Mirgi, gliwiczanie pojechali do Białegostoku.

Początek meczu był wymarzony dla gości. Już w 3 minucie po przejęciu piłki na własnej połowie – Marcin Czech stanął oko w oko z bramkarzem Słonecznych i sytuacji tej nie zmarnował wyprowadzając Piasta na prowadzenie. Niestety, radość ze zdobytego gola nie trwała długo. Cztery minuty później w podbramkowym zamieszaniu Lisnychenko wyrównał stan meczu. Riposta Piasta była jednak natychmiastowa.  Zaraz po wznowieniu gry – Dewucki przytomnym strzałem ponowne dał prowadzenie swojej drużynie. Potem mecz toczył się pod dyktando gości, ale ostatniego gola przed przerwą zdobyli gospodarze. Na 31 sekund przed końcem pierwszej połowy białostoczanie rozbili obronę gości, a ostatnim zawodnikiem, który umieścił piłkę w bramce Piasta był  Lisnychenko.

Na początku drugiej połowy inicjatywa należała do Piasta. W 26 minucie Widuch w polu karnym stracił piłkę na rzecz Firańczyka, który bezlitośnie to wykorzystał i było 3:2 dla miejscowych. Tylko 29 sekund gospodarze cieszyli się z prowadzenia, bo Piast ma Przemysława Dewuckiego, który doprowadził do wyrównania. Potem na boisku dominowali gliwiczanie, ale nie potrafili tego podkreślić golem. W 37 minucie m.in.  Dewucki nie wykorzystał rzutu karnego  Goście ambitnie grali do końca, chcą przechylić szalę na swoją korzyść. Najbliższy szczęścia był Lopez, który trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni byli białostoczanie.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice 3:3 (2:2)