Piast dobiera skład

Dodano: 05.07.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Piotr Parzyszek

Piłkarzem Niebiesko-Czerwonych został właśnie Piotr Parzyszek, a kilka dni temu do gliwiczan dołączył Hiszpan Jorge Félix. Umowy z klubem przedłużyli Kirkeskov, Czerwiński, Korun, Mak i Papadopulos. Z drużyną pożegnali się natomiast Bukata, Mójta, Rugasević, Szczepaniak oraz Živec.

Piotr Parzyszek, 24-letni napastnik, pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku. – Piast był zainteresowany i bardzo zmotywowany, żeby mnie pozyskać, więc cieszę się, że wszystko zostało załatwione i teraz mogę skupić się na grze w piłkę. Liczę, że szybko wpasuję się do zespołu i będę strzelał bramki dla gliwickiego klubu. Mam nadzieję, że czeka nas dobry sezon – powiedział Piotr Parzyszek po podpisaniu kontraktu.

Całą swoją karierę Parzyszek spędził poza granicami Polski. Do tej pory 24-latek reprezentował takie kluby, jak De Graafschap Doetinchem, Charlton Athletic,V V St. Truiden, Randers FC oraz PEC Zwolle. W ostatnim sezonie w barwach dziewiątej drużyny holenderskiej Eredivisie rozegrał 23 ligowe spotkania, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował trzy asysty. – Piotr to typowy środkowy napastnik. Jest dynamiczny, dobrze wyszkolony technicznie, mocny w grze w powietrzu i – co najważniejsze – obdarzony instynktem strzeleckim. Takiego zawodnika szukaliśmy od dłuższego czasu – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Jorge Félix jest wychowankiem Atletico Madryt. 26-letni napastnik grał ostatnio w trzeciej lidze hiszpańskiej w Lleida Esportiu. To wszechstronny zawodnik, który może grać jako napastnik, ofensywny pomocnik lub skrzydłowy. W zeszłym sezonie w 37 meczach III ligi hiszpańskiej zdobył 10 bramek.

Na przedłużenie umowy z Piastem zdecydowali się niedawno obrońcy Mikkel Kirkeskov (Dania), Uroš Korun (Słowenia) i Jakub Czerwiński, pomocnik Mateusz Mak oraz czeski napastnik Michal Papadopulos. Z Gliwicami pożegnali się natomiast obrońcy Adam Mójta i Chorwat Dario Rugašević, pomocnicy: Słowak Martin Bukata i Słoweniec Saša Živec, a także napastnicy: Mateusz Szczepaniak i Karol Angielski, który przeniósł się do Wisły Płock.

Adam Mójta oraz Dario Rugašević dołączyli do Piasta w 2017 roku. Pierwszy z nich wystąpił w gliwickim klubie w 11 meczach, z kolei Chorwat w dziesięciu. – Ich kontrakty wygasły z końcem czerwca i nie zostały przedłużone. Dobiegło również końca wypożyczenie Mateusza Szczepaniaka, który tym samym wróci do Cracovii – zdradził Bogdan Wilk. Jak poinformował, Martinowi Bukacie została zaproponowana podwyżka, ale zawodnik odrzucił propozycję nowej umowy. Bukata trafił do Piasta w 2016 roku z FV VSS Košice. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 65 spotkań, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował trzy asysty.

Sasa Živec zamienił Gliwice na cypryjski klub Omonia Nikozja.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking