Pewne zwycięstwo mistrza!

Dodano: 10.02.2020 / Sekcja:
Piast Gliwice fot. piast-gliwice.eu

Na inaugurację piłkarskiej wiosny Piast Gliwice odniósł pewne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin. Gliwiczanie zwyciężyli 2:0, ale trener Niebiesko-Czerwonych podkreślił, że nie był to łatwy mecz. 

Po cierpliwej, konsekwentnej grze w pierwszym kwadransie spotkania Piast stanął przed ogromną szansą wyjścia na prowadzenie. Faulowany w polu karnym rywala był Patryk Tuszyński. Sytuację z jedenastu pewnym strzałem na bramkę zamienił Jorge Félix. Niebiesko-Czerwoni w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe w pierwszej odsłonie meczu, a František Plach pozostał bez interwencji. Solidna praca w obronie całego zespołu z pewnością cieszyła oko trenera Waldemara Fornalika, który przed meczem podkreślał, jak ważny to był aspekt podczas przygotowań.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do gospodarzy. Niebiesko-Czerwoni grali bardzo umiejętnie. Dzięki dobremu ustawieniu często zbierali tzw. drugie piłki, dając sobie szanse do kontruowania akcji podbramkowych. Trwał napór ze strony gliwiczan. Najpierw minimalnie pomylił się Félix, później podwyższyć starał się Tuszyński. Napastnika Piasta wyręczył jego kolega z formacji defensywnej. Za sprawą Jakuba Czerwińskiego podwoili prowadzenie. Gliwiczanie mieli jeszcze swoje szanse w tej odsłonie gry, ale defensywa Zagłębia zatrzymywała strzały Bartosza Rymiania i Sebastiana Milewskiego.

Początek rundy jest bardzo ważny. Ciężka praca w okresie przygotowawczym zaprocentowała. To nie był łatwy mecz, a my inkasujemy trzy punkty i z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania – skomentował po meczu trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

Biuro Prasowe

Piast Gliwice SA

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking