Aktualności | Pewne swego!

Pewne swego!

Opublikowane: 16.10.2018 / Sekcja: Sport

Szczypiornistki z SPR Sośnica wygrały w Lublinie. Mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka dyktowany był przez sośniczanki, a na boisku każda z nich dała z siebie wszystko. Od początku sezonu to już ich trzecie zwycięstwo, a taki bilans daje im 3. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsze minuty spotkania z MKS AZS UMCS Lublin należały do gliwiczanek. Po bramkach Oli Abramowicz, Karoliny Golec i Oli Olejarczyk drużyna gości prowadziła 6:2. Z każdą kolejną minutą przewaga była nie tylko utrzymywana, ale i podwyższana. Na dobry wynik wpłynęły nie tylko popisy skrzydłowych – Kasi Wyrzychowskiej i Karoliny Golec, ale również bardzo dobra postawa na bramce Patrycji Wróbel, która po skutecznych obronach umożliwiała szybkie rozegranie kontr.

Przeciwniczki z Lublina jeszcze pod koniec pierwszej połowy zdołały zdobyć kilka punktów i podgonić. Z taką samą skutecznością rozpoczęły drugą cześć spotkania. Nie zagroziło to jednak zwycięstwu gliwiczanek, które na 5 minut przed końcem tego meczu prowadziły aż 23:15. Sytuacje punktował wykorzystał trener Maciej Haupa, który na boisko wpuścił młode zawodniczki – Olę Walentyńską, Darię Pachołek i Oliwię Korbel. Była to idealna okazja dla niedoświadczonych dziewczyn, by podszkolić swoje ligowe umiejętności.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 25:18 dla SPR Sośnica. Kolejny mecz sośniczanki zagrają już w czwartek. Zmierzą się wtedy w meczu Pucharu Polski. Na swoim boisku podejmą zawodniczki z MTS Żory. Początek spotkania o godz. 17.00. (kr)