Aktualności | Opolanki skuteczniejsze

Opolanki skuteczniejsze

Opublikowane: 23.01.2017 / Sekcja: Sport

Siatkarki KŚ AZS Gliwice nieoczekiwanie przegrały w wyjazdowym meczu 16. kolejki I ligi kobiet z zawodniczkami AZS KU Politechniki Opole 0:3 (22:25, 19:25, 18:25).

Faworytkami spotkania były siatkarki z Gliwic. Gospodynie wcześniej wygrały u siebie tylko jeden mecz, znajdowały się też znacznie niżej w tabeli (9. miejsce) niż gliwiczanki (5. miejsce). Opolanki przegrały również z gliwiczankami w meczu rundy jesiennej. – W Gliwicach wygraliśmy dość pewnie, bo 3:0, ale na wyjazdach z Opolem  zawsze ciężko nam się grało. Jeśli chcemy być w pierwszej czwórce, to nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w tym meczu. Liga jednak jest bardzo wyrównana. Dlatego dziewczyny muszą podejść do tego pojedynku bardzo skoncentrowane i zmobilizowane. W  żadnym razie nie można zlekceważyć drużyny z Opola – mówił przed meczem Wojciech Czapla, trener AZS Gliwice.

Wprawdzie spotkanie zaczęło się po myśli Akademiczek z Gliwic (wyszły na prowadzenie 10:6), jednak gospodynie szybko odrobiły straty i zaczęły wytrącać gliwiczanki z rytmu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla opolanek.

W kolejnych częściach było już dużo gorzej. Początek drugiego seta należał do przyjezdnych, ale po serii straconych punktów Akademiczki z Opola zakończyły te partię wynikiem 25:22 (zdobywając 9 punktów z rzędu bez straty!). Trzecia część spotkania była popisem umiejętności gospodyń. Bardzo szybko wyszły na prowadzenie i pewnie wygrały 25:18. Ostateczny wynik meczu to przegrana gliwiczanek 0:3 (22:25, 19:25, 18:25).

Kolejny mecz siatkarki AZS rozegrają u siebie 25 stycznia. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki WTS Solna Wieliczka. (pm)