Aktualności | Opolanki lepsze od Akademiczek z Gliwic

Opolanki lepsze od Akademiczek z Gliwic

Opublikowane: 21.01.2019 / Sekcja: Sport

Mimo sobotniej porażki Akademiczki zachowały ósmą lokatę, która gwarantuje utrzymanie w I lidze.

W pierwszym secie siatkarki z Opola szybko wypracowały sobie sześciopunktową przewagę, a potem jeszcze ją powiększały. W pewnym momencie prowadziły nawet 20:9, by po dwóch nieudanych zagraniach gliwiczanek na końcu zamknąć tę odsłonę wysokim zwycięstwem 25:14.

Drugi set był już bardziej wyrównany, choć i w tej odsłonie opolanki w pewnym momencie odskoczyły na 7 punktów (21:17). Potem gospodynie, głównie za sprawą wracającej do wysokiej formy Salanciovej, zaczęły odrabiać punkty, ale strata była zbyt duża. W efekcie przyjezdne  wygrały tę część meczu 25:20.

Na początku trzeciej odsłony na trzypunktowe prowadzenie wyszły gliwiczanki. Siatkarki Uni nie dały jednak odskoczyć gospodyniom, za chwilę prowadziły już 5:4. Potem powtórzył się scenariusz z pierwszych dwóch partii. Opolanki systematycznie powiększały przewagę i w kulminacyjnym momencie prowadziły 23:11. Gospodyniom jeszcze udało się zdobyć dwa punkty, ale to było wszystko, co mogły zrobić. Zespół Uni  wygrał tego seta 25:13 i cały mecz 3:0.