Aktualności | O krok od zwycięstwa

O krok od zwycięstwa

Opublikowane: 13.11.2018 / Sekcja: Sport

Jedną bramką straty zakończyło się spotkanie szczypiornistek z Gliwic i Warszawy. Oba zespoły zacięcie walczyły o punkty, ale to ostatecznie drużyna Varsovii zapisała zwycięstwo na swoje konto.

Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny pokazały, że w ataku spisują się bardzo dobrze. Jednak w 7. minucie, gdy na tablicy pojawił się remis 4:4, sośniczanki wyciągnęły ciężkie działa. Bardzo dobra gra Patrycji Wróbel w bramce i skutecznej obronie zatrzymały gości z Warszawy, a dzięki wykorzystaniu kontrataków udało się zbudować sześciobramkową przewagę. Warszawianki próbowały jeszcze w pierwszej połowie dogonić wynik, ale drużyna z Gliwic nie dała sobie odebrać prowadzenia.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły skoncentrowane i gra toczyła się bez większej przewagi którejkolwiek ze stron. Jednak przy stanie 23:19 chwilową nieporadność sośniczanek bezwzględnie wykorzystywały warszawianki, doprowadzając do remisu. Potrójne krycie Abramowicz i brak chęci wzięcia na siebie odpowiedzialności za rzut pozostałych zawodniczek Sośnicy spowodowały, że rywalki bez mrugnięcia okiem raz po razie podwyższały przewagę i w 56. minucie prowadziły już 30:25. Ostatnie minuty spotkania zawodniczki SPR Sośnica próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostatecznie przegrały to spotkanie tracąc tylko 1 bramkę.

Już w najbliższą sobotę podopieczne Macieja Haupy czeka wyjazdowe spotkanie z MTS Żory i będzie to okazja do poprawienia nastrojów w drużynie i pozycji w tabeli. (kr)