Aktualności | Niefart w osłabieniu

Niefart w osłabieniu

Opublikowane: 17.09.2019 / Sekcja: Sport

Piast Gliwice w meczu wyjazdowym kończącym ósmą serię gier PKO Ekstraklasy przegrał z Cracovią 0:2. Niebiesko-Czerwoni grali w osłabieniu przez 80 minut po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Bartosz Rymaniak. Szansa na poprawę nastrojów nadejdzie już w piątek, kiedy to mistrzowie Polski u siebie zagrają z Rakowem Częstochowa.

Pogratulowałem trenerowi Michałowi Probierzowi tej wygranej. Żałuję jednak, że nie mogliśmy całego meczu rywalizować jedenastu na jedenastu, bo wtedy mielibyśmy odpowiedź na co nas było w tym spotkaniu stać – powiedział po meczu trener Piasta Waldemar Fornalik.

W 12. minucie meczu boisko musiał opuścić Bartosz Rymaniak. Obrońca Piasta najpierw obejrzał żółtą kartkę, ale po wideoweryfikacji VAR sędzia zmienił decyzję i pokazał czerwony kartonik. Niebiesko-Czerwoni mogli jeszcze zdobyć bramkę, ale swoich okazji nie wykorzystali między innymi Piotr Parzyszek i Sebastian Milewski. – Grając w osłabieniu z silną Cracovią, udawało się dochodzić do sytuacji i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie było łatwo grać z tym zespołem dziesięciu na jedenastu. Pogratulowałem mojej drużynie determinacji – zakończył Waldemar Fornalik.