Aktualności | Nie udało się z Sokołem…

Nie udało się z Sokołem…

Opublikowane: 16.01.2017 / Sekcja: Sport

Koszykarze GTK Gliwice przegrali z zespołem Max Elektro Sokół Łańcut 63:75 w spotkaniu 17. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Pawła Turkiewicza dorównywali rywalom jedynie w pierwszej kwarcie meczu.

Dla gliwiczan było to bardzo trudne spotkanie wyjazdowe. Gospodarze byli bardziej skuteczni niż goście z Gliwic i niemal przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania.

Wygrana Sokoła została przypieczętowana w 3. kwarcie meczu, kiedy GTK przegrywał czterema punktami i przez kilka minut nie zdołał trafić do kosza ani razu. Zawodnicy z Łańcuta bezwzględnie wykorzystali błędy gliwiczan i nie oddali już prowadzenia, które z minuty na minutę było coraz większe.

Najlepszym zawodnikiem meczu został zawodnik Sokoła Maciej Klima, który zdobył 17 punktów. Po stronie GTK wyróżniał się Dziemba, Salomonik, Radwański i Pieloch, ale nie na tyle, aby dorównać gospodarzom. W ostatniej kwarcie spotkania do walki próbował jeszcze poderwać gości Paweł Zmarlak, ale bezskutecznie. Ostateczny wynik to dosyć wysoka przegrana GTK 63:75 (16:17, 21:25, 15:22, 11:11).

Następne spotkanie koszykarze z Gliwic rozegrają 21 stycznia na własnym parkiecie. Ich przeciwnikiem będzie meritumkredyt Pogoń Prudnik (pm)