Aktualności | Najlepsi w grupie

Najlepsi w grupie

Opublikowane: 31.10.2018 / Sekcja: Sport

GTK Gliwice wygrało kolejne spotkania w ramach Alpe Adria Cup. W Wiedniu gliwiczanie pokonali BC Hallmann 115:92 i zostali liderem w swojej grupie.

Austriaccy gospodarze mocno rozpoczęli spotkanie na własnym parkiecie i pokazali, że chcą ten mecz zapisać na swoje konto. Skuteczny początek nie zatrzymał jednak zawodników GTK. Po 20 minutach gry szansa na wygraną się oddalała, a zespół z Wiednia zdobył w pierwszej połowie aż 50 punktów. Pozytywny impuls dał Riley LaChance, który będąc faulowanym skutecznie punktował z linii rzutów wolnych, a celną dobitką popisał się także Brian Dawkins i GTK przegrywało do przerwy różnicą tylko czterech punktów (50:46).

Po wznowieniu gry swój koncert strzelecki kontynuował LaChance, a dzielnie wspierał go Myles Mack. Wiedeńczycy nie mieli pomysłu jak zatrzymać gliwiczan, którzy złapali odpowiedni rytm i kontynuowali swoje popisy w ataku. Do dwójki Amerykanów wkrótce dołączył także Piotr Robak i gliwiczanie raz za razem trafiali zza łuku. Łącznie w całym meczu aż 15 prób z dystansu znalazło drogę do kosza, a to przełożyło się na 115 punktów. W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się także Mateusz Szlachetka, który bez respektu dla rywali mijał ich i zdobywał punkty po wejściach pod kosz.

Ostatecznie koszykarze GTK wygrali po raz trzeci w Alpe Adria Cup i z kompletem zwycięstw zajęli 1. pozycję w tabeli grupy D. Kolejny pucharowy mecz GTK zagra 27 listopada w słoweńskim Sencur. (kr)