Mistrzowie wrócili do treningów

Uaktualniono: 13.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
piast Fot. piast-gliwice.eu

Zawodnicy Piasta Gliwice zakończyli urlopy i wrócili do treningów. Podczas pierwszego dnia przygotowań do nowego sezonu Niebiesko-Czerwoni trenowali na boisku przy ul. Sokoła. Trwa ustalanie składu drużyny.

Rok temu podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli przygotowania od testów mocy oraz wytrzymałości. Tym razem inauguracja nastąpiła na boisku. Mistrzowie Polski odbyli ponad godzinny trening na boisku przy ul. Sokoła. Zabrakło Patryka Dziczka i Pawła Tomczyka, którzy wraz z reprezentacją Polski U-21 przygotowują się do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Do treningów nie powrócili również Michal Papadopulos, Tomasz Jodłowiec i Aleksandar Sedlar, który nie przedłużył wygasającego kontraktu z Niebiesko-Czerwonymi. Sedlar był zawodnikiem Piasta od lipca 2017 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach Niebiesko-Czerwonych łącznie 88 spotkań, w których zdobył dziesięć bramek.

Przyszłość Karola Dybowskiego oraz Michała Bodysa, którzy także nie trenowali przy ul. Sokoła, wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Wiadomo natomiast, że w kolejnym sezonie znów będziemy podziwiać przy Okrzei wspaniałe akcje Gerarda Badii. Hiszpan przedłużył kontrakt z Piastem Gliwice o kolejny sezon.

Wśród trenujących była grupa zawodników, która w poprzednim sezonie grała w zespole juniorów. Szansę treningów pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dostali Mateusz Broda i Michał Rakowiecki. Na pierwszym treningu stawili się także ostatnio wypożyczeni Denis Gojko, Łukasz Krakowczyk, Sebastian Pociecha i Tomasz Okraszewski, a także testowany Kamil Słoma z Garbarnii Kraków.

Znamy już także dokładny terminarz pierwszych czterech kolejek sezonu 2019/20. Piast Gliwice rozpocznie zmagania w sobotę, 20 lipca o godzinie 20.00.

W porównaniu z poprzednim sezonem, w rozpoczynających się w lipcu rozgrywkach nastąpi zmiana godzin meczów sobotnich i niedzielnych. W sobotę ligowe spotkania będą rozgrywane o g. 15.00, 17.30 i 20.00, a w niedzielę o g. 15.00 i 17.30. Bez zmian pozostają godziny meczów piątkowych i poniedziałkowych, przy czym w poniedziałek zostanie rozegranych tylko 15 meczów w sezonie.

W kolejkach bez meczów poniedziałkowych, dodatkowym terminem będzie spotkanie w niedzielę o g. 12.30. Inaczej będzie w wakacje - ze względu na warunki pogodowe w lipcu i sierpniu mecz będzie rozgrywany równolegle z innym, o g. 17.30 w niedzielę. Na wniosek Lechii Gdańsk mecz z Jagiellonią Białystok w ramach 4. kolejki Ekstraklasy zostanie rozegrany w poniedziałek.  

Szczegółowy harmonogram rozgrywek można znaleźć na stronie www.piast-gliwice.eu
Ekstraklasa S.A. dopuszcza korekty w terminarzu na dalszym etapie sezonu, w zależności od wyników w kwalifikacjach Ligi Europy i Ligi Mistrzów UEFA.

(źródło: Biuro Prasowe, GKS Piast SA  )

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking