Karolina Staszulonek z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

Dodano: 21.01.2020 / Sekcja:
Karolina Staszulonek Karolina Staszulonek (fot. GKS Piast)

W miniony weekend we Wrocławiu rozegrano indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie. Trzecie miejsce w tym turnieju zajęła Karolina Staszulonek, zawodniczka sekcji szermierczej GKS Piast.

Szpadzistka Piasta była wymieniana w gronie faworytek do medalu i od początku walczyła bardzo dobrze. W półfinale trafiła jednak na aktualnie najlepszą zawodniczkę w tej kategorii wiekowej – Glorię Klughardt. Walka o wejście do finału była bardzo zacięta, ale ostatecznie to szpadzistka Olimpu Lubin zwyciężyła 15:13.

Wśród  mężczyzn  z zawodników Piasta najwyżej został sklasyfikowany Mikołaj Wesołowski, który zajął 7 miejsce. Mikołaj jest jednak sporo młodszy od pozostałych zawodników rywalizujących w tej kategorii wiekowej.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Szpadzistki Piasta były rozstawione z nr 1. Ostatecznie skończyły te zawody na miejscu IV, a do medalu zabrakło im jednego trafienia.

Pierwsza drużyna męska Piasta Gliwice zakończyła turniej na szóstej lokacie.

Apetyty były trochę większe. Liczyliśmy na dwa medale, jest jeden. To są jednak mistrzostwa Polski, Na ten turniej wszyscy przygotowują się przez cały rok, a czasem decyduje jedno trafienie, jak to miało miejsce w turnieju drużynowy naszych dziewcząt. Bardzo zadowoleni jesteśmy z postawy chłopaków. Czwórka, która walczyła  w pierwszej drużynie to zawodnicy średnio o cztery lata młodsi od tych, co wygrywali. W tej kategorii wiekowej będą rywalizować więc jeszcze przez cztery lata – podsumowuje Maciej Chudzikiewicz.

/żródło: piast.gliwice.pl/gks-piast/

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking