Aktualności | Judocy na medal

Judocy na medal

Opublikowane: 19.10.2018 / Sekcja: Sport

Kolejne sukcesy na koncie gliwickich sportowców! Judocy z klubu sportowego AZS Politechnika Śląska walczyli o medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Warszawie, a zawodnicy z gliwickiego klubu Judo Team, uczestniczą w trwających w Meksyku Mistrzostwa Świata.

W zawodach w Warszawie wzięło udział 7 reprezentantów z gliwickiej uczelni. Kacper Szczurowski, w kategorii wagowej 100kg oraz Marcin Partyka – 90 kg, zajęli trzeciej miejsca, tym samym zdobywając brązowe medale. W mistrzostwa startowali również Arkadiusz Szyszkowski, Michał Głowacki, Patryk Kubicki, Grzegorz Stando oraz Roman Siwy.

Natomiast w Cancun trwają Mistrzostwa Świata Weteranów. Nasze miasto reprezentują tam zawodnicy klubu sportowego Judo Team Gliwice. Już trzech zawodników z Gliwic stanęło na podium. Jacek Gemza zdobył tytuł Mistrza Świata w swojej kategorii wagowej, wicemistrzem świata został Marek Głodeka, a Zbigniew Mazur zajął 3. miejsce. (kr)