Aktualności | Jastrzębie - Piast 1:2. Pierwszy sparing na plus

Jastrzębie - Piast 1:2. Pierwszy sparing na plus

Opublikowane: 20.01.2020 / Sekcja: Sport

W pierwszym sparingu podczas zimowego okresu przygotowawczego Piast Gliwice wygrał z GKS-em Jastrzębie 2-1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Badia i Parzyszek. Jastrzębianie odpowiedzieli trafieniem Adamka.

Choć już od pierwszych minut meczu wyraźnie przeważał Piast, to jastrzębianie pierwsi strzelili gola. Piłkarze GKS-u wykorzystali zamieszanie w polu karnym mistrzów Polski i Kamil Adamek z bliskiej odległości pokonał Frantiska Placha. Stracony gol wyraźnie rozdrażnił Niebiesko-Czerwonych, którzy rzucili się do ataków. Sześć minut po straconym golu wyrównali, a po pół godzinie gry już prowadzili. W I połowie więcej bramek nie padło, choć były ku temu okazje.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. Inicjatywa jednak wciąż była po stronie gliwiczan, którzy stworzyli kilka ciekawych sytuacji bramkowych. Swoje szanse na strzelenie gola mieli m.in. Felix, Jodłowiec czy Sokołowski. Gole w drugiej połowie jednak nie padły.

/źródło: Biuro Prasowe GKS Piast SA/