Jakub Świerczok wypożyczony do Piasta

Dodano: 19.08.2020 / Sekcja:
Jakub Świerczok fot. piast-gliwice.eu

Nowym zawodnikiem Piasta został Jakub Świerczok. 27-letni napastnik został wypożyczony z Łudogorca Razgrad do końca sezonu 2020/21.

- Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć - powiedział Jakub Świerczok po podpisaniu kontraktu.
 
Przez ostatnie dwa i pół roku Jakub Świerczok występował w Łudogorcu Razgrad, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Bułgarii. W poprzednim sezonie razem z Orlętami grał w rozgrywkach Ligi Europy. W barwach bułgarskiego zespołu strzelił 36 goli w 82 meczach. Wcześniej występował w Zagłębiu Lubin, GKS-ie Tychy, Górniku Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Bytom oraz 1. FC Kaiserslautern. Do tej pory 27-letni napastnik rozegrał łącznie 67 spotkań na boiskach Ekstraklasy. Zdobył w nich 27 bramek oraz zanotował sześć asyst.

- Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika - dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

Dla 27-latka to druga przygoda z Niebiesko-Czerwonymi w karierze, bowiem w sezonie 2012/13 był on wypożyczony do gliwickiego klubu z 1. FC Kaiserslautern. W barwach Piasta zagrał w jednym spotkaniu.

- Cieszymy się, że Jakub Świerczok dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu ruchowi transferowemu wzrośnie rywalizacja w składzie, a szczególnie wśród napastników. Wierzę, że w najbliższym sezonie Kuba potwierdzi swoją bramkostrzelność i dobre umiejętności, które niewątpliwie posiada. Wszyscy znają jego zalety, a on sam potwierdził je w poprzednich klubach - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS  PIAST SA

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking