Aktualności | Gra o finał

Gra o finał

Gra o finał

Opublikowane: 01.04.2021 / Sekcja: Sport

W półfinale Pucharu Polski w futsalu Piast Gliwice pewnie zwyciężył z Clearexem Chorzów 4:1.

W meczu rozgrywanym 31 marca w Arenie Gliwice pierwszą i ostatnią bramkę strzelił Sandrinho, 24-letni Brazylijczyk, który na początku roku przeszedł do Piasta z Intelli Tempersul Sao Paolo. Na listę strzelców wpisali się także Dominik Solecki i Rodrigo Dasaiev. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Przemysław Dewucki. Obie drużyny już od pierwszych minut spotkania nastawiły się na ofensywę, co przełożyło się na widowiskową i pełną zwrotów akcji grę. Od 30. minuty goście, za sprawą czerwonej kartki zdobywcy bramki Dewuckiego, grali w osłabieniu. Rozgrywany w pod koniec kwietnia w Chorzowie rewanż przesądzi o tym, która z drużyn zamelduje się w finale. Piast Gliwice jest niekwestionowanym faworytem tego spotkania.