Aktualności | Gliwiczanie Mistrzami Europy w Ju-Jitsu!

Gliwiczanie Mistrzami Europy w Ju-Jitsu!

Opublikowane: 06.06.2019 / Sekcja: Sport

Aż trzech zawodników z gliwickiego klubu BJJ Factory znalazło się w składzie polskiej drużyny, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzów Europy na Mistrzostwach Europy Ju-Jitsu w Bukareszcie. To pierwszy taki sukces w historii kadry narodowej. Gratulacje!

W składzie polskiej reprezentacji, która po zaciętych walkach w finale pokonała bardzo silną drużynę Rosji 8:5, znaleźli się: Wojciech Gryz, Tomasz Paczka i Paweł Bańczyk zgliwickiego klubu BJJ Faktory.

Wojciech Gryz dodatkowo zdobył w zmaganiach indywidualnych brązowy krążek (kat. -56 kg.). To kolejny sukces gliwiczanina, którego dobra passa trwa. Tylko w tym roku przywiózł złoto (Gi i no Gi) z Pucharu Polski Ju-Jitsu w Jeleniej Górze. Z międzynarodowych zawodów Flanders BJJ Cup w Brukseli także wrócił ze złotem. Na Grand Slam Paris Open 2019, występując  w kadrze narodowej, zdobył brąz, podobny rezultat osiągnął na zawodach Abu Dhabi Grand Slam London.

W grudniu 2019 plejadę utytułowanych zawodników w ju-jitsu będziemy mogli oglądać w Gliwicach, na kolejnych zorganizowanych w naszym mieście Mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się na hali Arena Gliwice!

Uwaga! W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, klub BJJ Factory serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gliwic na bezpłatne wakacyjne kursy Judo i Ju-jitsu. Treningi, które poprowadzą medaliści Mistrzostw Świata i Europy, będą odbywać się na sali znajdującej się w budynku pływalni Neptun w Sośnicy. Zapisy przyjmowane są w klubie BJJ Factory od 06 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.  Projekt jest współfinansowany przez UM Gliwice.(mw)