Aktualności | Futsaliści pną się w górę

Futsaliści pną się w górę

Opublikowane: 21.01.2019 / Sekcja: Sport

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli futsaliści Piasta Gliwice. W minioną niedzielę gliwiczanie, grając przed własną publicznością,  pokonali Słonecznych Stok Białystok 3:2.

Podbudowani wysokim zwycięstwem nad AZS-em Gdańsk, podopieczni Klaudiusza Hirscha od pierwszej sekundy przypuścili szturm na białostocką bramkę, zapominając jednak o obronie. Już w 2. min, po strzale Krzysztofa Kożuszkiewicza, Michał Widuch musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Po tym golu goście nastawili się na  obronę tej jednobramkowej przewagi i grę z kontry, a Piast  dążył do odrobienia strat. Cel ten udało się osiągnąć dopiero w 18. min, gdy Marcin Grzywa doprowadził do wyrównania. Ledwie 19 sekund później Adrian Citko, wykorzystując podanie Mateusza Lisowskiego, zdobył dla Słonecznych drugiego gola.

Zaraz na początku drugiej połowy  kibice zobaczyli najładniejszą akcję meczu. Zaczął ją i skończył celnym strzałem Sergio Parra, a ostatnim podającym był Mateusz Omylak. Ledwie dwie minuty później, po długim podaniu Michała Grecza, piłkę przed polem karnym przejął Rafał Franz i strzałem z półobrotu zdobył trzecią bramkę dla Piasta.

Choć do końca spotkania pozostało potem jeszcze 17 minut, więcej goli kibice nie zobaczyli.  Nie oznacza to jednak, ze na boisku nic się nie działo, a wręcz przeciwnie. Obie strony dążyły do zmiany wyniku, bardzo dobrze jednak spisywali się obaj bramkarze.

Po tej wygranej gliwiczanie tracą już  tylko 1 pkt do szóstego miejsca dającego awans do grupy mistrzowskiej. (gm/kik)